fbpx

MyLoanRoute

Ale nemusíte to dělat všechno najednou, abyste něco změnili.

Ale nemusíte to dělat všechno najednou, abyste něco změnili.

Mnoho dospívajících chlapců se srovnává s nadšenými sportovci a filmovými hvězdami, které vidí. Cítí se nespokojení, když se jejich vlastní těla nevyrovnají.

Dospívající mohou dokonce riskovat candidol podvod deprese, poruchy příjmu potravy a další nebezpečné chování ve snaze dosáhnout toho, co si myslí, že je dokonalé tělo.

Chlapci obvykle nemluví o problémech s vizáží těla tolik jako dívky, ale to neznamená, že je nemají. Mohou také bojovat s poruchami příjmu potravy. Rodiče a lékaři je ale mohou přehlédnout, i když si na takové problémy u dívek dávají pozor.

Známky, že vaše dítě má negativní obraz těla

Znalost varovných příznaků nezdravého tělesného obrazu u dětí může rodičům pomoci včas identifikovat problémy. Na co si dát pozor:

Signalizuje, že se dívka dívá na sebe pouze z hlediska jejich fyzického vzhledu Jazyk, kterým vaše dcera popisuje sebe a svůj fyzický vývoj a přitažlivost Přílišné diety Časté komentáře o váze ostatních dívek Obavy ze sexuální přitažlivosti Deprese a nízké sebevědomí

 Pokud si myslíte, že vaše dospívající dítě může bojovat s nízkým sebevědomím, co můžete dělat? Vyzkoušejte tyto jednoduché kroky a začněte jednat.

Pokračování

Dospívající, image těla a sebevědomí: 5 tipů pro rodiče

1. Buďte dobrým vzorem. Váš teenager si toho všimne.

Vaše dospívající dítě bedlivě sleduje váš životní styl, stravovací návyky a postoje, i když se zdá, že se při každém promluvě krčí. Věnujte pozornost příkladu, který uvádíte, a pokud se vám nelíbí, co vidíte, proveďte změny. Můžete začít cvičební program, jíst zdravěji nebo vypnout televizi a místo toho se hýbat.

Pamatujte, že vaše dítě bude také modelovat vaše postoje k vašemu tělu. Takže pokud neustále kritizujete velikost boků nebo řídnoucí vlasy, naučí se soustředit na své nedostatky místo na své dobré vlastnosti.

Sledujte své komentáře o tělech jiných lidí a vyhněte se stereotypům, předsudkům a slovům jako ošklivý a tlustý.

2. Buďte pozitivní.

Nikdy nedělejte kritické poznámky o těle vašeho dospívajícího dítěte. Pokud mají problém s váhou, můžete si být jisti, že si toho jsou vědomi. Vaše připomínky je jen více odradí a mohou problém ještě zhoršit.

Místo toho pochválte své dospívající dítě. Řekněte jim, jaký mají hezký úsměv nebo jak jim to tričko rozzáří oči. Když dáváte pozitivní zpětnou vazbu, budujete zdravý obraz těla. Podporujte další zdravé návyky, jako je správná osobní hygiena a držení těla, zdravé spánkové návyky a úleva od stresu. Když vaše dítě sedí na pohovce, navrhněte, abyste se šli projít nebo si společně zaběhali nebo zamířili do posilovny.

Pokud máte pocit, že potřebujete další pomoc, promluvte si se školním poradcem vašeho dospívajícího dítěte nebo s jeho lékařem a společně vymyslete plán výživy a cvičení.

3. Naučte své dospívající o médiích.

Pomozte své dceři nebo synovi naučit se být skeptičtí k tomu, co vidí v časopisech, na obrazovce a na webu. Ujistěte se, že vaše dospívající dítě rozumí airbrushingu, úpravám fotografií, stylistům, osobním trenérům, kosmetickým operacím a dalším trikům, které podporují kosmetický průmysl a kulturu celebrit.

4. Upřednostněte jiné kvality nad vzhledem.

Podpořte talent a dovednosti svého náctiletého, které nemá nic společného s tím, jak vypadá – jako je hudba, sport, umění a dobrovolnické aktivity. Projevte zájem o jejich vášně a záliby. Chvalte dobré věci, které na nich máte rádi, například jak vás dokážou rozesmát, jejich zaměření na školní úkoly nebo to, jak se starají o své mladší sourozence. Kdykoli můžete, zaměřte se na zdraví před vzhledem.

Pokračování

5. Udělejte z dobrého zdraví rodinnou záležitost.

Celá vaše rodina bude zdravější, pokud budete držet nezdravé jídlo mimo dům, budete vařit výživná jídla místo toho, abyste jezdili autem, a budete aktivní. Ale nemusíte to dělat všechno najednou, abyste něco změnili. Jen jedna malá změna může začít budovat sebevědomí vás i vašeho dospívajícího a pomůže vám pracovat na větších cílech. Pokud se ostatní členové rodiny podílejí na tomto novém chování, bude se i vaše dítě cítit méně izolované.

Začněte s rituálem večerní rodinné večeře, pokud jej ještě nemáte. Pak místo zapnutí televize navrhněte rodinnou procházku. Můžete také nabídnout, že se připojíte do posilovny a půjdete se svým dospívajícím. Je v pořádku začít pomalu, možná být aktivnější jednou týdně a poté chodit nebo cvičit častěji. Pokud začleníte zdravý životní styl do své rodinné kultury, vaše dítě si vybuduje dobré návyky, které mu vydrží po celý život.

Varovné příznaky poruchy příjmu potravy

Pokud zaznamenáte velké změny v hmotnosti nebo stravovacích návycích svého dospívajícího, promluvte si s jeho lékařem. Zatímco problémy s obrazem těla mohou ovlivnit kohokoli, u dívek je pravděpodobnější, že budou mít negativní zdravotní následky spojené s tělesnou nespokojeností, včetně poruch příjmu potravy, jako je anorexie nervosa nebo bulimie.

Příznaky anorexie mohou zahrnovat:

Hodně zhubnout Popírání hladu Příliš cvičení Říkají, že oni "cítit se tlustý" Stažení ze společenských aktivit

Příznaky bulimie mohou zahrnovat:

Omluvte se, abyste šli na záchod hned po jídle Jíst velké množství jídla bez přibírání na váze Užívání laxativ nebo diuretik Stažení ze společenských aktivit

Pokud u svých dětí zaznamenáte některý z těchto příznaků, poraďte se s pediatrem. Pamatujte, že klíčová je prevence. Včasné podniknutí kroků k vybudování zdravého tělesného obrazu u dětí může pomoci předejít problémům se sebevědomím, které mohou vést k poruše příjmu potravy.

WebMD Medical Reference Recenze: Amita Shroff, MD dne 08. července 2020

Zdroje

ZDROJE:

Pesa, J. Journal of Adolescent Health, květen 2000.

Dyl, J. Dětská psychiatrie a lidský rozvoj, Léto 2006.

Cohane, P. International Journal of Eating Disorders, května 2001.

Harvey, J. Journal of Clinical Psychology in Medical Settings; sv 10(4): str. 297-306.

KidsHealth: "Povzbuzení zdravého tělesného obrazu," "Chlapský průvodce body image," "Děti a poruchy příjmu potravy."

Nadace ženského sportu: "Její život na tom závisí II."

Národní asociace sociálních pracovníků: "Dospívající dívky a obraz těla."

Commonsense Media: "Chlapci a tipy na obrázek těla."

David Ermer, MD, dětský a dospívající psychiatr, Sanford Health, Sioux Falls, SD.

Emily Ets-Hokin, PhD, docentka psychiatrie, University of Buffalo School of Medicine, N.Y.

Robert Pretlow, MD, autor, Nadváha: Co říkají děti; režisér, weigh2rock.

Kanadská síť ženského zdraví: "Krása a obraz těla v médiích."

Recenze Amita Shroff, MD dne 28. února 2014

David Ermer, MD, dětský a dospívající psychiatr, Sanford Health, Sioux Falls, S.D.

Emily Ets-Hokin, PhD, docentka psychiatrie, University of Buffalo School of Medicine, N.Y.  

Robert Pretlow, MD, autor, Nadváha: Co říkají děti; režisér, weigh2rock.

Kanadská síť ženského zdraví: "Krása a obraz těla v médiích."

Americká vysoká škola porodníků a gynekologů: "Sada nástrojů pro péči o dospívající: Media and Body Image."

O webu Kids Health, Nemocnice pro nemocné děti, Toronto: "Podpora pozitivního vnímání těla u našich dětí."

Více libového masa a ryb a méně nezdravého jídla? Základy „paleo“ jídelníčku zní docela zdravě. Může to ale dětem dodat energii, kterou potřebují k růstu, hraní si venku a dávat pozor ve škole?

Než jim na talíř dáte paleo jídlo, je toho mnohem víc, co byste o tomto jídelníčku měli vědět.

Co to znamená být Paleo

Hlavní myšlenkou paleo je pokusit se jíst pouze potraviny, které jedli naši předkové před tisíci lety během paleolitu, jako například:

Libové maso Ryba Ovoce Zelenina Ořechy Semena

Potraviny, které se staly populárními, když zemědělství začalo před asi 10 000 lety, jsou zakázány. Patří mezi ně:

Obiloviny jako pšenice a ječmen, ze kterých se skládá chléb, těstoviny, rýže a další Fazole a jiné luštěniny Mléčné výrobky Brambory a jiná škrobová zelenina Zpracované potraviny – to znamená svačiny, jako jsou sušenky a sušenky, stejně jako obědové maso a mražená jídla

Mohou Paleo potraviny natankovat vaše dítě?

Někteří dospělí, kteří „chodí na paleo“, říkají, že zhubli, snížili svůj krevní tlak nebo získali jiné výhody z jídelníčku.

Debra Nessel, registrovaná dietoložka v Torrance Memorial Medical Center, protože vyřazuje rafinované cukry, sůl a zpracované potraviny, říká, že to může být „obrovské zlepšení oproti typické americké stravě“.

Děti jsou jiný příběh. Jejich těla a mozky stále rostou a je potřeba mnoho různých druhů zdravého jídla, které jim dodá energii na hraní venku a dávat pozor ve škole. Paleo plán vyškrtne spoustu potravin, které skutečně potřebují.

Kvůli tomu „mnoho zdravotníků váhá, než doporučí dětem a dospívajícím vyhýbat se tomu, co by jinak bylo zdravými potravinami, jako jsou celozrnné výrobky, fazole, čočka, jogurt a zelenina, jako jsou brambory a rajčata,“ říká Robin Foroutan, mluvčí Akademie. výživy a dietetiky.

Co dalšího bych měl vědět?

Paleo vyžaduje hodně plánování. Jít k příteli na večeři nebo si dát něco k jídlu cestou na fotbalový trénink bude mnohem těžší. „Naplánovat a dlouhodobě držet se super restriktivních diet, jako je tato, vyžaduje strašně moc odhodlání,“ říká Nessel.

Pokračování

Aktivní děti budou muset najít palivo jinde. Komplexní sacharidy, jako jsou celozrnné výrobky, dodávají zaneprázdněným dětem energii, aby zvládly celý den. Pokud vaše dítě nejí potraviny, jako je hnědá rýže nebo celozrnný chléb, bude muset doplnit palivo komplexními sacharidy ze zimní tykve, kořenové zeleniny a ovoce, říká Foroutan.

Příliš mnoho masa může poškodit zdraví vašeho dítěte. Vzhledem k tomu, že paleo dieta se tolik zaměřuje na maso, děti by mohly nakonec dostat více nezdravých nasycených tuků, než by měly.

jaký je verdikt?

Ačkoli tento stravovací plán získává body za své zaměření na zdravé, plnohodnotné potraviny, odborníci si nejsou jisti, jak dobrý je pro děti. “Prostě chybí údaje o paleo stravě pro dospívající a děti,” říká Foroutan.

Uprostřed cesty je pravděpodobně lepší způsob, jak se vydat, říká. Pomozte svému dítěti začít omezovat zpracované potraviny a přidané cukry a zároveň přidávat více zdravých celozrnných potravin, jako je ovoce, zelenina, celozrnné výrobky a nízkotučné mléčné výrobky.

Celkově lze říci, že nejlepší lekcí, kterou se děti mohou naučit, je přemýšlet o potravinách, které se rozhodnou jíst, a vždy sáhnout po těch, které je udrží déle spokojené a nabité energií.

Funkce WebMD Recenzoval Roy Benaroch, MD dne 30. května 2017

Zdroje

ZDROJE:

Debra Nessel, registrovaná dietoložka, Torrance Memorial Medical Center, Torrance, CA.

Robin Foroutan, dietoložka a mluvčí integrativní medicíny, Academy of Nutrition and Dietetics, New York City.

Jídlo & Výživa: „Od suti Bamm-Bamm k „Mňam mňam“: Je paleo dieta vhodná pro děti?

Mayo Clinic: “Paleo dieta: Co to je a proč je tak populární?”

Zdravotní systém MultiCare: “Dietolog zvažuje klady a zápory paleo stravy.”

Asociace dietologů Austrálie: “Paleo dieta.”

Zdravotní systém UC Davis: “Je paleo dieta bezpečná?”

European Journal of Clinical Nutrition: “Metabolická a fyziologická zlepšení díky konzumaci paleolitické stravy typu lovců a sběračů.”

Pokud jde o trendy v jídle, „bezlepkové“ (GF) je na prvním místě. Někteří lidé tvrdí, že jim jídelníček pomohl zhubnout, mít více energie a cítit se lépe. Ale je to lepší palivo pro vaše děti?

Pokud vaše dítě nemá konkrétní zdravotní důvod vyhýbat se lepku, existuje jen malý důkaz, že jídelníček GF je lepší než zdravá a vyvážená jídla, která všechny děti potřebují. Než začnete plánovat jídla GF, je důležité porozumět základům tohoto přístupu k jídlu.

Co to znamená přejít bez lepku

Lepek je protein, který se nachází v některých obilovinách. Pokud vaše dítě přejde na GF dietu, bude se vyhýbat všem potravinám a nápojům, které mají:

Pšenice Žito Ječmen Triticale (kříženec pšenice a ječmene)

Místo toho se zaměří na potraviny, které jsou přirozeně bezlepkové. Patří mezi ně ovoce, zelenina, maso, drůbež, ryby, fazole, luštěniny a většina mléčných výrobků.

Některá zrna a škroby jsou na bezlepkové dietě v pořádku, jako například:

Pohanka Kukuřice a kukuřičná mouka Rýže Sója Quinoa tapioka

Z mnoha těchto zrn se vyrábí také speciální mouky GF.

Je bezlepková dieta pro děti zdravou volbou?

Jediní lidé, kteří musí držet bezlepkovou dietu, jsou lidé s celiakií, což je stav, kdy lepek může poškodit tenké střevo. Děti, které jsou alergické na lepek, jako ty, které mají alergii na pšenici, by se mu také měly vyhýbat.

Pro všechny ostatní není lepek nezdravý. Když se tomu vyhnete, vaše děti se nebudou „cítit lépe“ ani nebudou mít více energie. Ve skutečnosti, pokud se ho pokusíte vyjmout z jídelníčku vašeho dítěte, může pro něj být obtížnější získat dostatek klíčových živin, jako je železo, zinek, vápník, vitamín B a folát. Navíc, protože tolik obilovin je zakázáno, GF dieta může znamenat, že budou mít problém získat dostatek vlákniny.

Stále je to celková kvalita potravin, které vaše dítě jí, co dělá největší rozdíl v tom, jak se cítí. Zaměřte se na to, abyste jim pomohli vybrat si celou řadu zdravých potravin a vynechat ty zpracované. (Balíčky bezlepkových sušenek nebo bramborových lupínků nejsou o nic zdravější než běžné druhy.)

Pokračování

Jídla a svačiny by měly obsahovat dostatek ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků, nízkotučných mléčných výrobků a libových bílkovin. Sladké, smažené nebo slané dobroty jsou v pořádku jednou za čas, ale ne každý den. Tato rovnováha je to, co děti potřebují, aby měly energii do školy, cítily se motivované ke hře a cvičení a dobře spaly.

Pokud má vaše dítě zdravotní důvod k tomu, aby přestalo lepek, promluvte si s jeho lékařem nebo dietologem, abyste se ujistili, že dostane správnou rovnováhu potravin a živin. „Dokud se zaměříte na přirozeně GF potraviny, jako je zelenina, vysoce kvalitní bílkoviny, zdravé tuky (jako ořechy, semínka a avokádo), ovoce a celozrnné výrobky, bude strava vašeho dítěte v dobrém stavu,“ říká Robin Foroutan. , Akademie výživy a dietetiky.

Funkce WebMD Recenzoval Roy Benaroch, MD dne 30. května 2017

Zdroje

ZDROJE:

Robin Foroutan, dietoložka a mluvčí integrativní medicíny, Academy of Nutrition and Dietetics, New York City.

Alissa Rumsey, registrovaná dietoložka a mluvčí, Academy of Nutrition and Dietetics, New York City.

Lori Zanini, registrovaná dietoložka, Los Angeles.

Harvard Health Publications: „Přejít bez lepku jen proto? Zde je to, co potřebujete vědět.”

Mayo Clinic: “Bezlepková dieta.”

UW Health: “Realita za bezlepkovou dietou.”

Beyond Celiac: “Co je to neceliakální citlivost na lepek?” "Bezlepková dieta, „Zdroje pro dospívající na bezlepkové dietě“, „Přibírání na váze při bezlepkové dietě“.

Klinická výživa: “Bezlepková dieta a nedostatky živin: přehled.”

Cleveland Clinic: “Dodržování bezlepkové diety pro léčbu celiakie.”

Nadace pro celiakii: “Co mohu jíst?” “Co je celiakie?” “Neceliakální citlivost na pšenici.”

Pokud jste rodič, znáte noční výzvu: přimět své děti, aby šly spát – a zůstaly tam. Není to snadné, ale je to jedna z nejdůležitějších věcí, které pro ně můžete udělat.

Když děti nemají dostatek spánku, hůře ovládají své emoce. Mohou být podráždění nebo hyperaktivní, což pro nikoho není legrace. U dětí, které neustále trpí nedostatkem spánku, je větší pravděpodobnost, že budou mít problémy s chováním, budou mít problémy s pozorností a učením a budou mít nadváhu.